آزمون PTE

آزمون PTE (مخفف Pearson Test of English) یکی از جدیدترین آزمون‌ های بین المللی زبان انگلیسی است که به تازگی مورد توجه بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی قرار گرفته است. آزمون PTE هم درست مثل آیلتس در دو حالت جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید به PTE جنرال و اگر می‌خواهید در دانشگاه های استرالیا و بعضی از دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل دهید، به احتمال زیاد به مدرک PTE آکادمیک نیاز خواهید داشت.

نمره آزمون PTE از 0 تا 90 محاسبه می‌شود که نمره 90 در آزمون PTE درست همانند آیلتس 9 خواهد بود.

.

آزمون PTE درست همانند آزمون‌های تافل آی بی تی و آیلتس چهار بخش داشته که هر بخش مربوط به یکی از مهارت‌های چهارگانه شما است. اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد:

در آزمون PTE، برخلاف دو آزمون دیگر، مهارت‌های چهارگانه به صورت جداگانه ارزیابی نمی‌شوند بلکه تک تک آنها به صورت ترکیبی مورد آزمایش قرار می‌گیرند. برای مثال، در بخش Listening سوال‌هایی از شما پرسیده می‌شود که برای پاسخ به آنها باید Reading و Writing خوبی هم داشته باشید!

بر خلاف آزمون های آیلتس و تافل آی بی تی، این آزمون در ایران برگزار نشده زیرا موسسه Pearson در ایران نمایندگی رسمی ندارد. برای شرکت در این آزمون، باید به مراکز برگزاری آن در کشورهای همسایه بروید. تمامی مراحل آزمون PTE به صورت کاملا الکترونیک برگزار شده و هیچ ممتحنی در آن حضور ندارد.